VARAUDU KESÄÄN ROCKWAYLLA JA IDEAPARKISSA!

Julkaistu: 14.05.2008
Silmälläpitäen lähestyvää ulkoruokintakautta, olemme tehneet yhteistyössä Back to the Sixties-yhdistyksen kanssa opetusvideoita akustishenkisistä nuotiokitarakappaleista. Niitä on sitten lysti raapia grillauksen ja muun illanistumisen lomassa ystävien ja sukulaisten riemuksi.

Videoita kappaleista on Rockwaylle käynyt tekemässä pari asiaan perehtynyttä herrasmiestä The Oldies-yhtyeestä: Curre Andersén ja Eki Sutela. Kustakin esityksestä Tom Stillman on tehnyt myös rautalangasta väännetyn opetusvideon.

Lempäälän Ideaparkissa järjestetään lauantaina 17.5 alkaen klo 14.00 nuotiokitaratapahtuma yhteistyössä Rockwayn, Ideaparkin ja Back to the Sixties-yhdistyksen kanssa. Siellä on tilaisuus todeta livenä Tompan, Curren ja Ekin taidot.

Allaolevista osoitteista voit tsekata Ideapark Uutisten jutut aiheesta.

Ideapark-uutiset, sivu 17
Ideapark-uutiset, sivu 22